Web sitesi tasarımı

Web tasarımı, kısaca dünya çapında online olarak paylaşılabilmesi ve erişilebilmesi için bir web sitesinde yer alan içeriği planlama ve düzenleme sanatıdır. Sizlerin kurumsal kimliğinizi istekleriniz doğrultusunda hedef kitlenize özgün, kolay erişilebilir ve dikkat çekici içeriklerle, gerekli araçlar yardımıyla tasarlıyor ve beğeninize sunmayı planlıyoruz.

Web Tasarımı hazırlamadan önce ekibimiz tarafından sizinle iletişime geçerek web sitesi tasarımı ile alakalı olarak beklentilerinizi dinler ve sonrasında sizlerin beklentileri doğrultusunda bir web tasarım çalışması hazırlanır. Sizlere özel bir web adresi veya taslak sunum üzerinden tarafınıza sunup son iletişimimiz doğrultusunda anlaşarak projemizi uygulamaya geçirip onayınıza sunuyoruz.

Bir web sitesi sahibi olmak istek ve ihtiyaçlarınızla doğru orantılıdır. Öncelikle istek ve ihtiyaçlarınız ne ise web site fiyatı, SEO uyumlu web sitesi veya başka bir beklentiniz varsa bu konunun netleştirilmesi gerekir. İnternet üzerinden elde edebileceğiniz site kurma veya ucuz web sitesi gibi reklamları ciddiye almadan önce düşünülmesi gereken bir konudur. Amacınız sadece internette var olmak mı yoksa arama motoru uyumlu, güvenilir bir alt yapısı olan, modern bir arayüze sahip ve ziyaretçilerinize istenen içeriği en basit ve anlaşılır biçimde sunan bir web sitesi midir?

Web Sitesi Tasarımı için Önemli Noktalar

Web Tasarımının Erişilebilir Olması :

Web tasarımı iyi bir hosting alanı üzerinden yayınlanıyor ve iyi bir programlama altyapısına sahip  olmalıdır. Web tasarımı kesintisiz olarak ziyaretçilerin erişimine izin vermelidir. Ziyaretçilerin hangi saat ve hangi bölgeden web sitesini ziyaret edeceği belli olmadığından her türlü durumda web tasarımı ziyaretçi erişimine açık olmalıdır. Bu konuda gerekiyorsa farklı lokasyonlarda bulundurulacak sunucular üzerinden web sitesinin yayınlanması sağlanmalıdır.

Web Tasarımın Doğru Görüntülenmesi : 

Web tasarımı gelişen teknoloji odaklı olduğundan sürekli güncellenen çözünürlükteki ve farklı ölçülerdeki cihazlarda uygun şekilde görüntülenebilmelidir. Web tasarımı tablet, mobil cihazlar ve PC lere uyumlu bir şekilde görüntülenebilmelidir. Bu konuda web tasarımı için mobil tasarım yapılabileceği gibi Responsive Tasarım seçeneğide değerlendirilerek bu konuda da başarı sağlanabilir.

Web Tasarımının Hızlı Yüklenebilmesi :

Web Tasarımının hızlı görüntülenebilmesi ( Yüklenebilmesi ) hosting alanı, programlama alt yapısı ve tasarım öğeleri ile alakalı kapsamlı bir konudur. Web sitesi hızı için web tasarımında kullanılan tüm görseller mutlaka optimize edilerek web tasarımına entegre edilmelidir. Programlama konusunda ise çok sorgudan kaçınan standartlara uygun bir programlama tercih edilmelidir. Bu iki kriter de uygun olarak hazırlandıktan sonra iyi bir hosting alanı üzerinden web tasarımı yayınlanmalıdır. İyi hosting alanı, erişim hızı ve bant genişliği açısından yüksek değerlere sahip hosting alanı olarak ifade edilebilir. Web tasarımı hızını online olarak kontrol ederek gereken iyileştirmeler ile web sitenizin hızını artırmanız mümkündür

Web Tasarımının Arama Motoru Uyumlu Olması :

Web tasarımı en ekonomik ve en etkili pazarlama araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Web tasarımının iyi ve etkili bir pazarlama aracı olabilmesinin yolu ise arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılan arama motoru uyumu ile sağlanmaktadır. Arama motoru uyumu yada optimizasyonu olarak ülkemizde en çok kullanılan Google arama motorudur. Google arama motoru optimizasyonu için ise google SEO kriterlerini içeren doküman kullanılmalı.

Web Sitesi Tasarımının Kolay Yönetilebilir Olması :

Web tasarımı sürekliliği olan ve sürekli geliştirilerek kullanılan bir çalışmadır. Hazırlandıktan sonra da web tasarımı üzerinde sürekli olarak düzenleme yapılması zorunluluk halindedir. Bu nedenle web sitesinin kolayca kullanılabilen bir yönetim paneli olmalıdır. Web tasarımı yönetim paneli üzerinden web sitesinde ihtiyaç duyulabilecek her türlü içerik güncellemesi kolayca yapılabilmelidir. Yapılacak güncellemeleri temel bilgisayar kullanım beceresine sahip tüm kullanıcılar kolayca yapabilmeli, ek yada ekstra bir niteliğe ihtiyaç duyulmamalıdır. 

Web Sitesinin Güncel Olması :

Web sitesi ziyaretçilere eski eksik bilgi sunmamalı güncel bir içeriğe sahip olmalıdır. Özellikle web tasarımlarında haber ve duyurular bölümünde yayınlanan ilanlarda eski tarihli ilan ve duyurular kullanıcıların içeriğin eski olduğu bu nedenle de yanlış olabileceği izlenimi uyandırmaktadır. Güncel ve doğru olmayan içerek ziyaretlerin kısalmasına sebep olur. Aynı zamanda arama motorları içinde önemli bir kriter web tasarımı içeriğinin güncel olmasıdır.