Google ads reklam danışmanlığı

Google ads, google arama motoru ve iş birliği yapan platformlarda yayınlanan reklamların tümüne nedir. Ürün veya hizmet satışı, marka bilinirliğini arttırma gibi durumlarda Google ads doğru bir tercihtir.

GOOGLE ADS REKLAM MODELLERİ NELERDİR ?

ARAMA AĞI

Google Ads’de en çok tercih edilen reklam modelidir. Açık arttırma usulu çalışan bir reklam modelidir. Rakiplerinizden çok az bir miktarda dahi yüksek rakamlar ödediğinizde rakiplerinizin üstünde tıklama alırsınız ve tıklama aldığınız an ücreti hesabınızdan kesilir. Gösterim başı değil tıklama başı ödeme yapıyorsunuz.

ALIŞVERİŞ REKLAMLARI

Alışveriş reklamları, ürün satan firmalar için oldukça tercih edilen bir reklam modelidir.
Fakat Rekabet Kurulu alışveriş reklamlarını arama kısmından kaldırdığı için artık eskisi kadar tercih edilmiyor. Yalnızca alışveriş sekmesine tıklandığı taktirde görüldüğü için eskisine göre daha az kullanılıyor.

GÖRÜNTÜLÜ REKLAMLAR

Görüntülü Reklamlar google ile iş birliği yapan platformlarda farklı şekilde gösterimi sağlanan görüntülü reklamlardır. Bu modelin 19 farklı tasarlananı, dinamik bir şekilde akıllı reklam kampanyasında düzenlenen çeşitleri mevcut. Görsel reklamların içerisinde birden fazla çeşit bulunduğundan size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Web sitelerinde veya video izlediğinizde karşınıza çıkan reklamlar bu modele aittir.

REMARKETİNG REKLAMLARI

Remarketing reklamları sıklıkla kullanılan bir reklam modelidir. Bu model; bir ürün için herhangi bir siteyi ziyaret ettiğimizde daha sonra sürekli baktığınız ürünün karşınıza çıkmasını sağlayan reklam modelidir. Kullanıcı web sitesini ziyaret ettiğinde çerezler toplanıyor. Site sahibi remarketing yapıyorsa siteden çıktıktan sonra ziyaret ettiğiniz siteler Google ile işbirliği içerisinde ise size ürünün gösterimini sağlıyor. Bu yöntemle ürün ve hizmeti almasını daha hızlandırıyor. Günümüzde en çok kullanılan reklam modelleri arasındadır.

YOUTUBE REKLAMLARI

Youtube Google’a bağlı olduğu için bu reklamları Google Ads üzerinden verebilirsiniz. Youtube’de birden fazla reklam modeli bulunmaktadır. Geçilebilir veya atlanamayan reklam modelleri mevcut. Size en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.

GMAİL REKLAMLARI

Gmail reklamları, gelen kutusunun üstünde görülen reklam modelidir. Gmail reklamlarının geri dönüşü daha azdır bu yüzden çok tercih edilen bir reklam modeli değildir.